16.2.2018 / Gösterim Sayısı : 130

Okul Sütü Programı Başladı

#Okul Sütü Programı Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen ve bu sene 7.yılı tamamlanan Okul Sütü projesi kapsamında anasınıfları ve ilkokul öğrencilerine 2017-2018 öğretim yılı ikinci döneminde okul sütü dağıtımına ilimizde başlandı.

Dr. Derviş Nihat ARKAT ilkokulunda gerçekleştirilen okul sütü açılış programı Vali Yardımcısı Nevzat TAŞDAN' ın yaptığı konuşmayla başladı. Konuşmasında sütün özellikle büyüme ve gelişme dönemindeki çocuklar için faydasının tartışılmaz olduğu bu yüzden bu yaş grubundaki çocuklara süt içme alışkanlığının kazandırılmasını çok önemsediklerini belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Turgut ÖZBEK ise bu yıl anasınıfı ve ilkokul dönemindeki yaklaşık  33 bin öğrenciye okul sütü projesi kapsamında süt dağıtılacağını belirtip sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine vurgu yaptı . İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdür Vekili Bengi TURGUT' da öğrencilere süt tüketiminin büyüme ve gelişmedeki önemi hakkında sorular sorup, bilgiler verdi.

Program kapsamında daha sonra Vali Yardımcısı Nevzat TAŞDAN, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut ÖZBEK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat KAPICI, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Bilal CİN, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdür V. Bengi TURGUT, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Bilgison YILMAZ, Dr. Derviş Nihat ARKAT İlkokulu Müdürü Bahtiyar Emiroğlu ve  Müdür Yardımcısı Murat ÇORAK öğrencilere süt dağıtırken, bu sırada kendileri de süt içerek öğrencilere örnek oldular.

''