21.2.2018 / Gösterim Sayısı : 158

Cumhurbaşkanımızla Çiftçilerimiz Buluştu

#Cumhurbaşkanımızla Çiftçilerimiz Buluştu

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde düzenlenen "Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımızla Buluşuyor" programı kapsamında Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Cemalettin Çataklı, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümüz Çetin Tokur, Ziraat Mühendisi Engin Hasan Sarı ve 18 çiftçimizden oluşan 21 kişilik kafileyle programdaki yerini aldı. Türkiye'nin 81 ilinden gelen çiftçiler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geldi.

Program öncesi Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın organizasyonuyla ATO Congresium'da gerçekleştirilen toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba ile 81 ilden gelen çiftçilere hitaben bir konuşma yaptı.

Buradaki program sonrası Cumhurbaşkanlığı Külliyesine geçen çiftçiler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile buluştu. Çiftçilerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanımız Erdoğan "Ülkelerin yükselişi de çöküşü de tarımda başlıyor. Bunun için güçlü Türkiye'nin yolunun, güçlü tarımdan geçtiğini asla unutmamak zorundayız" dedi. Tarım ve hayvancılık konusunda hayata geçirilecek projeler hakkında kısa kısa açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanımız Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifleri üyesi yetiştiricilerimize TİGEM aracılığıyla, Ziraat Bankası'ndan kredi kullandırılarak 300 başa kadar koyun ve yemini temin ediyoruz. Doğacak kuzuları da alım garantisi veriyoruz. Böylece hem başlangıçta imkan sağlayarak hem de üretime alım garantisi vererek hayvancılıkta yeni dönemin kapısını aralıyoruz. Ayrıca her köy bir işletme mantığıyla bitkisel üretime farklı bir vizyon kazandırıyoruz. Tüm bu yeni hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"Önceliğimiz insanımızın refahı ve mutluluğu" diyen Başbakanımız Binali Yıldırım; Toprağı herkes için işleyen berekete dönüştüren çiftçilere ülke olarak minnettar olduklarını, çiftçilerin memleket kokan elleriyle toprakların bereketine bereket kattığını vurguladı.

Konuşmasına "3 milyon çiftçimiz ve  75 bin personelimizle  biz büyük bir aileyiz" diye başlayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba; "esas amacımız insanların doğduğu yerde doymasını, huzurla yaşamasını sağlamaktır. Bunu sağlayabilmenin yolu kadın, erkek ve genç çiftçilerimizin refahını artırmak ve onları toprağında, köyünde tutabilmekten geçmektedir. Bunun için Birlikte üretim modeli ve sözleşmeli Aile İşletmeciliği projelerini yakın zamanda hayata geçiriyoruz. Hayatın bir tohumla başladığını biliyoruz. Tohumun olmadığı yerde tarımsal üretimden bahsedemeyiz. Türkiye'yi tohumculukta lider ülke konumuna ulaştırmak hususunda kararlılıkla çalışıyoruz" dedi.

Çiftçilerimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba ile Fotoğraf çektirdikten sonra program sona erdi.


''