18.5.2018 / Gösterim Sayısı : 168

Ramazan Denetimleri Başladı

5996 sayılı " Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu" gereği gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenli gıda arzının sağlanması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın sorumluluğundadır. Ülkemizde üretilen ve satışa sunulan gıda maddelerinin güvenilirliğine yönelik denetimler il bazında hazırlanan aylık denetim programları ile Bakanlığımızca ürün ve riskler bazında hazırlanan yıllık denetim programları çerçevesinde yürütülmekte olup İl ve İlçe Müdürlüğümüz ekipleri tarafından yapılan gıda denetimleri 2018 yılında da aralıksız devam etmektedir.

Ramazan ayının başladığı bu günlerde Zonguldak İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak rutin gıda denetimlerinin yanında Ramazan ayında tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını temin etmek amacıyla denetimlerimiz daha da artırmak suretiyle çalışmalarımız devam etmektedir.

Zonguldak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından başta Fırınlar ve Pastaneler olmak üzere Üretim Yerleri, Gıda Satış Yerleri ve Toplu Tüketim Yerlerine denetimlerimiz sürmektedir. Ayrıca İl genelinde İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından son 2 haftada 402 denetim yapılmış 48 numune alınmıştır.

Halkımızın gönül rahatlığıyla güvenilir gıda tüketebilmeleri için Ramazan ayı boyunca denetimlerimiz artarak devam edecektir.

 


''