25.5.2018 / Gösterim Sayısı : 274

”Genç Çiftçi Destekleme Projesi” kapsamında Çaycuma’da Kapsamında Çiftçilerimize Düve Dağıtımı Yapıldı

#Genç Çiftçi Düve Dağıtımı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlanması amacıyla yürütülen Genç Çiftçi Projesi, ilimizin genç çiftçileriyle buluşmaya devam ediyor. Proje kapsamında Çaycuma ilçemizde büyükbaş hayvan hibe desteği almaya hak kazananların hayvanları teslim edildi.

Dağıtım törenine; Kaymakam Serkan Keçeli, AK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Çolakoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Cemalettin Çataklı, Müdür Yardımcımız Hasan Akçaalan, Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Bilgison Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Şendoğan Kaya, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen, Zonguldak Süt Birliği Başkanı Murat Çarşanbalı, Ziraat Bankası Müdürü Ünal Demir katıldı.

İl Müdürümüz Sayın Cemalettin ÇATAKLI dağıtım töreninde yaptığı konuşmada; "Bu projemiz ile 33 çiftçimize toplam 198 adet hayvan teslim edeceğiz. Önümüzdeki yıl proje devam edecek.  Dağıtılan hayvanların % 35'i potansiyelinden dolayı Çaycuma'ya veriliyor. Çaycuma tarım ve hayvancılık alanında en verimli ilçemizdir. OSB ve manda projemiz yakın zamanda hayata geçecek. Yem bitkileri projemiz ise olmazsa olmazımızdır. Zonguldak'ta yem bitkisi müracaatı olup ta alamayan hiç kimse kalmayacak. Bu projelerde bize her türlü desteği veren başta Sayın Valimize olmak üzere Kaymakamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Tarım ve hayvancılık çalışmalarında her türlü desteği İl ve İlçe Müdürlüklerimizden alabilirsiniz" dedi.

Yapılan kuraların ardından genç çiftçilere düveleri teslim edildi.


''