9.7.2018 / Gösterim Sayısı : 141

“Cevizde Çeşit Islahı Yoluyla Meyve Veriminin Arttırılması" Projesi Eğitimi Tamamlandı

#“Cevizde Çeşit Islahı Yoluyla Meyve Veriminin Arttırılması Projesi ” Kapanış ve Sertifika Töreni

    Zonguldak Bartın ve Karabük bölgesindeki ceviz popülasyonunun aşılama yoluyla ve kültür çeşitleriyle kurulacak bahçelerle ıslah edilmesi amacıyla, kırsal yerleşimlerde yaşayan ceviz aşı ustalarını eğitmek ve Tarım Müdürlükleri personeline hizmet içi eğitim vermek amacıyla 5-9 Temmuz 2018 tarihleri arasında çiftçilerimizin yoğun katılımıyla bugün tamamlanmıştır.

    Kapanış törenine eğitimi veren akademisyenler Prof. Dr. Seyit Mehmet ŞEN ve Prof. Dr. Turan KARADENİZ ve Prof Dr. Faik Ekmel TEKİNTAŞ, İl müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI, İl Müdür Yard. Hasan AKCAALAN, K.T.V. Şb Müd. V. Engin Hasan SARI, İlçe Müdür V. Hüsnü YAZICI, Kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Başkanı Osman BAYRAKLI İl ve İlçe Personelleri ile çiftçi kursiyerler katıldı.

    Törende İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI yaptığı konuşmada Bakanlık olarak çiftçi eğitimlerine verilen öneme vurgu yaparak bu tür eğitimlerin artarak devam edeceğinin, ayrıca ceviz ve fındık konusunda ilimizde bir panel yapılacağı haberini vererek bu konuda İl Müdürlüğü olarak çok daha ileri işlere imza atılacağı müjdesini verdi. Valimiz Sayın Ahmet ÇINAR'ın tarıma her türlü desteğinden ötürü çok teşekkür ederek, değerli eğitmenlerimiz ve Projenin yürütülmesini sağlayan BAKKA ve İlçe Müdürlüğü ile İl Müdürlüğü personellerimize teşekkürleriyle konuşmasını tamamlamıştır. Tören kursiyerlerin sertifikalarının takdimiyle sonlanmıştır.  


''