27.9.2018 / Gösterim Sayısı : 94

Farmers Fairs Batı Karadeniz 3. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

#Farmers Fairs Batı Karadeniz 3. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

​Çaycuma ilçemizde 27-30 Eylül tarihleri arasında bu yıl 3.sü düzenlenen Farmers Fair Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı yoğun bir katılımla açıldı. 

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi kapalı Pazar yerine kurulan Farmers Fair Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Zonguldak Valisi Ahmet ÇINAR, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet ÇOLAKOĞLU, Çaycuma kaymakamı Serkan KEÇELİ, Gökçebey Kaymakamı Ökkeş Furkan KARAKURT, CHP Zonguldak eski Milletvekilli Ali İhsan KÖKTÜRK, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent KANTARCI, Kilimli Belediye Başkanı Ali ASLANKILIÇ, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, belde belediye başkanları, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire ve okul müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


İl Tarım ve Orman Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI  açılışta yaptığı konuşmasında "Çaycuma’nın tarımda önemli bir ilçe olduğunu ifade ederek; “Mandacılık projesi başta olmak üzere yem bitkileri dağıtımında projelerimiz devam ediyor. Valiliğimizden bu konuda önemli destekler gördük. Sayın Valimize bu konuda teşekkür ediyorum. Fuarlarımızın bölgemize hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi.

Zonguldak Valisi Ahmet ÇINAR yaptığı konuşmasında Tarımsız bir hayatın olmayacağını vurgulayarak; “Yemeden içmeden hiçbir canlı yaşayamaz. Tarım yeme, içme insanın hayatında her an olan bir konu. Her geçen yıl emin olun ki tarım ana faktörlerin başında olacak. İnsanlık zenginleştikçe, şehirlerde yoğunluk arttıkça yeme içmede seçicilik başlıyor. Tarladayken verilen sağlıksız ilaçlardan sonra sağlığa kıymet veren ve onun için çok büyük bir para harcamaya hazır olan büyük bir kesim ortaya çıkıyor. Tarım sektörü gelecekte en önemli ve en çok para kazandıran sektörlerden biri olacak. Bundan emin olmalıyız. Bu bilinç artıkça insanlar daha sağlıklı ve doğalını aramaya başlıyor. Birçok kez bulamıyor da yüksek fiyatlar ödeyerek alıyor. Köylerimizde tarım ve hayvancılık yapılmıyor. Çiftçiliği tozlu, kirli olarak gören bir anlayış var. Bu tehlikeli bir şey. Bu sektörün böyle olmadığını, yeni teknolojilerle işlerin çok kolaylaştığını hepimizin bilmesi görmesi gerekiyor." dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek, fuar alanını gezdi, stant yetkililerinden bilgiler aldı. 

Fuar Programı:
27 Eylül 2017 Perşembe - Saat: 11:00 "Açılış
28 Eylül 2017 Cuma - Saat: 14:00 "En İyi Manda Yoğurdu" yarışması
30 Eylül 2017 Cumartesi Saat:14:00 "En Güzel Buzağı ve Malak" Yarışması

''