T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Sokağa Çıkma Yasağında Gıda Denetimleri Devam Ediyor

Yayın Tarihi : 18.5.2020

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekiplerimiz, İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI önderliğinde tüketicilerin korunması ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla denetimlerine sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde de büyük bir titizlikle devam ediyor.

İçişleri bakanlığının 12.05.2020 tarihli ve 7887 sayılı genelgesi ile ilimizde 15-19 Mayıs 2020 tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde açık olan fırın, unlu mamul ve tatlı üretim işletmeleri ile 18-19 Mayıs tarihlerinde 10:00 – 16:00 saatleri arasında açık olan market, bakkal, manav ve kasaplarda işletme hijyeni ve personel hijyeni kontrolleri gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI; İlgili mevzuat kapsamında gıdanın hazırlanması, sunumu ve servis edilmesi sırasında Korona virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla yıl boyu süren denetimlerimize sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bu günlerde de devam ediyoruz dedi. Özellikle vatandaşların yoğun alışveriş yaptığı fırınlar, kasaplar, tatlı üretim merkezlerinde titizlikle denetimler sürdürülüyor. Çalışan personelin vücut sıcaklıkları kontrol ediliyor. Eldiven, maske, bone kullanımları, dezenfeksiyon yapıp yapmadıkları, gıda arzı sırasında insan temasının minimum olması konusunda denetimlerin kararlılıkla devam edeceğini belirterek, vatandaşlarımız gıda ile ilgili karşılaştıkları her türlü olumsuzlukta Alo 174 Gıda ihbar hattından ve 05011740174 numaralı Whatsapp ihbar hattından bizlere ulaşsınlar dedi.